DÖNERCI PLATFORMU HABERLER

 

Bu güzel eseri sektöre kazandırırken, birlikte başarmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Dünyadaki ilmî gelişmeler insanoğlunu mutlu edemiyor. 21. yüzyıla teknoloji asrı sürat asrı diyebiliriz ama mutluluk asrı diyemiyoruz.

 

 

Almanyanın Hessen Eyaleti’ndeki Groß-Gerau ilçesinin Trebur kasabasında iki Fırıncı “Döner for one“ ismi altında konservede döner üretip satışa sunuyor.

 

 

Havaya salınan sera gazlarının yoğunluğu nedeniyle dünyanın daha yaşanabilir olması, bizden sonra gelecek nesillere temiz bir dünya ve atmosfer bırakılabilmesi için dünya klima konferansında ülkelerin aldıkları kararlar neticesinde her geçen gün yeni uygulamaların hayata geçirilmesi çalışmaları yapılıyor. 

 

Avrupa Birliği yeni uygulamaya koyduğu gıda yönetmenliği 1 Nisan itibariyle yürürlüğe girdi. Bundan böyle, 175 dereceden yüksek bir derecede kızartma...

 

 

 

 

 

AB gıda etiketleme mevzuatına göre bir gıda etiketinde yazılı olması gereken bilgilerin en önemlileri

 

 

Döner sektöründe kalitenin öncü isimlerinden olan Güneş Döner`in meşhur Nebraska dana etinden ürettiği dönerin porsiyonu 22,90 euroya satılıyor. Nebraska dönerini yemek için müşteriler sırada bekliyor.

 

 

 Avrupa Birliği (AB) Komisyonu aldığı (EU) 2018/74 kararı ile et işleme çerçevesinde kullanılabilecek katkı maddelerin listesini, yani (EG) No. 1333/2008 kararnamesinin II ilavesini aktüalize etti. Fosforik asit, fosfatlar, Di-, Tri ve Polyfosfatlarının çiğ ve donmuş etlerde (E338 - E452) kullanılmasına izin verdi. Bu konu hakkında European Organisation of Rotisserie and Kebab (EORK)´u karar döneminde Avrupa birliği komisyonu karşısında temsil eden sayın Av. Dr. Markus Kraus ile konuştuk ve bu kararın hukuki ve üretimdeki etkilerini sizin için öğrendik.

 

Kıymetli okurlarımız,

 Avrupa`da döner sektörünü temsil etme noktasında en iyi sekilde hizmet vermeye çalıştığımız Dönerci Dergisi ve Dönerci Rehberi ile sektör temsilcilerimizin sesi olmaya çalışıyoruz.

 

 

 

 

 

Getirsek de çokça dile, diğer maliyet artışlarını saymıyorum bile.

Yılbaşından sonra ete ne kadar zam geldi?

 

 

 

 

Thurgau Kantonu Müfettişleri, bölgedeki dönercilerden topladıkları et, sebze ve sos numunelerini laboratuvarda inceletti. Çıkan sonuç dönercileri ve tüketicileri memnun etti.

 
Copyright © Teambrothers GmbH - Her hakkı saklıdır