Almanya Başbakanı Merkel döner Dostu

Başbakan Merkel, her yıl düzenlenen geleneksel Birlik partilerinin şenliğinde Döner standını mutlaka ziyaret ederek, Döneri sevdiğini ve değer verdiğini dile getiriyor. 


Başbakan Merkel, her yıl düzenlenen geleneksel Birlik partilerinin şenliğinde Döner standını mutlaka ziyaret ederek, Döneri sevdiğini ve değer verdiğini dile getiriyor. Dönerin Almanya’da her kesimin rahatlıkla yiyebileceğini kamuoyunda tescillemiş oluyor. Angela Merkel, yaz şenliğinde bu yıl da döner standını ziyaret ederek döner kesti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Federal Meclis Grubu’na bağlı Orta Ölçekli İşletmeler Birliği’nin başkent Berlin’deki geleneksel yaz şenliğine katıldı.

Şenlikte yer alan bazı şirketlerin stantlarını ziyaret eden Merkel, bir döner şirketinin standında döner tezgahının başına geçti. Stant çalışanından kendisine bir tabak hazırlanmasını isteyen Merkel, kestiği dönerin yanı sıra salatayı tattı.

Merkel, stant çalışanlarının özçekim ricasını kırmayarak fotoğraf çektirdi. Döner şirketinin sahibi Hanifi Aydın, açıklamada, uzun yıllardır bu şenlikte yer aldığını ve stant açtığını belirterek, Merkel’in de şenliğe katıldığında her seferinde döner standına uğradığını ve dönerden tattığını söyledi.

Merkel ile bazen kısa sohbet imkanı bulduğunu anlatan Aydın, “Çok hoşuna gittiğini ifade ediyor. Döneri severek yediğini anlatıyor.” dedi.

Copyright © Teambrothers GmbH - Her hakkı saklıdır