Döner ve oluşturduğu ekonomi etkisi

Dönerci Rehberinin 9. Sayısını sizlere sunmaktan mutluyuz. Uzun çalışmaların neticesinde bir yılın daha geçtiğini anladık. Her yeni sayı bana bir yıl daha ömürden kaybettiğimizi ifade ediyor. 


Dönerci Rehberinin 9. Sayısını sizlere sunmaktan mutluyuz. Uzun çalışmaların neticesinde bir yılın daha geçtiğini anladık. Her yeni sayı bana bir yıl daha ömürden kaybettiğimizi ifade ediyor. Sizler için neler ifade ettiğinin sorgulamasını da sizlere bırakıyorum.

Döner sektörünü temsil eden firmalarımızla bir aile bütünlüğü oluşturduk. Görüştüğümüz yerlerde hasretlik gideriyoruz.

Sektör kendini yeniliyor ve geliştiriyor Döner üreticilerimizi yakinen tanıyor ve takip ediyoruz. Her yıl ziyaretlerimizde farklı güzellikler görmekteyiz. Ciddi makina.ekipman yatırımlarının yanında üretim standartlarını da oturtmuşlar. Daha iyi ve farklı neler yaparız arayışı ve araştırması içindeler. Bu da sektörün geleceği açısında insana ayrı bir heyecan ve ümit vermektedir.

Döner Avrupa Birliğinin vazgeçilmezi

Avrupa Birliği ülkeleri arasında yaşanan ayrılıklar ve gelecek endişelerini giderecek tek çare Dönerdir diyebiliriz. Çünkü; girdiği hiç bir pazardan geri çıkmamış, bilakis hızla yayılarak insanların vazgeçilmezlerinden olmuştur. Elimizde böyle güçlü bir ürün bulunduğu için ne kadar şanslıyız. Bunun kıymetini bilmek zorundayız.

Avrupa’daki Pazar payımız nedir?

Döner; Avrupa ülkelerinde olmasına rağmen o ülke insanlarının tamamına henüz ulaşamamıştır.

Ülkelere göre farklılık arz edebilir ama bizim yaptığımız araştırmalara göre Henüz döneri yiyenlerin oranı %50’ler civarındadır. Bu da demek oluyor ki; daha pazarda çok büyük boşluk var. Bunu değerlendirmek üreticilerimize düşüyor.

En büyük eksiklik markanın tanıtımı

Ciddi cirolar yapan firmalarımız, markanın tanıtımına yeteri kadar önem vermemektedirler. Markaları Restoran ve Döner büfelerinde bitmektedir. Eskiden sıkça gördüğümüz dışardaki reklam panoları da geçerliliğini kaybetti.

Son tüketici hangi marka döner yediğini bilmediği için daha uygun fiyata başka üreticinin dönerini satmaya başladığında da bir değişiklik olmamaktadır. Bu konuyu ciddi manada tahlil edip, gerekli çalışmaların yapılması kaçınılmazdır.

Pişmiş döner piyasası büyüyor

Döner kendisine yeni yol açıyor. Pişmiş döner pazarı her geçen gün artmaktadır. Marketler, catering firmaları, hastaneler, kışlalar, okullar ve en önemlisi de mevcut restoranlar, pizzacılar gibi daha sayacağımız onlara farklı pazarlar mevcut. Yeter ki; kaliteli ve standart döner verebilelim. Pazarın büyüklüğü yanında zorluğunu da ifade etmek gerekiyor. Ferdi karar veren küçük işletmelerden ziyade kurumsal firmalarla çalışılacağı için ona göre altyapı ve standartları geliştirmek zorunda üreticilerimiz. Sizlerle birlikte olmak ve pazarı gözlemlemek bizler için ayrı bir güzellik oluşturmaktadır.

Dönerci Dergisi ve Dönerci Rehberi ile hizmet vermekten mutluyuz.

Başarılı bir sene geçirmeniz dileğiyle başarılar diliyoruz.

Copyright © Teambrothers GmbH - Her hakkı saklıdır